1 Spławikowe GPP Puchar Robinsona - RELACJA

W dniu 19 kwietnia 2024 (piątek) odbył się oficjalny trening przed dwuturowymi zawodami 1 Spławikowych Zawodów Grand Prix Polski 2024.

Na starcie staneło 100 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Uroczystego otwarcia dokonał Piotr Kołodziejek - Prezes Okręgu Mazowieckiego PZW.

Nad przebiegiem zawodów czuwają sędziowie pod przewodnictwem Sędziego Głównego - Waldemara Grzelaka.

Podczas uroczystości wręczono nominacje do Kadry Narodowej PZW z rąk trenerów w poszczególnych kategoriach: Seniorzy, Kobiety oraz Młodzież U25.

Drugi dzień zawodów odbył się w bardzo trudnych warunkach. Mocny wiatr i niska temperatura to mocni przeciwnicy z którymi dziś musieli się mierzyć zawodnicy i zawodniczki. Warunki pogodowe wpłynęły również na wyniki.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży ZG PZW Dariusz Ciechański oraz Prezes Okręgu Mazowieckiego PZW Piotr Kołodziejek oraz Trener Kadry Narodowej PZW Kobiet Janusz Czulak pogratulowali Zwycięzcom oraz wręczyli puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora.

Sędzia Główny Waldemar Grzelak podziękował wszystkim zawodnikom i trenerom za wytrwałość w tych trudnych warunkach 💪

Końcowa klasyfikacja całych zawodów przedstawią się następująco:

Kategoria Kobiet:

1 miejsce - Natalia Kurasik - WKS Dream Team Okręg PZW Kielce

2 miejsce - Emilia Łuszczewska - KWS Tilapia Konin

3 miejsce - Joanna Drgas - Team Samol

Kategoria Młodzież U25:

1 miejsce - Mikołaj Dudek - Kadra Okręgu 1 Leszcz Poznań

2 miejsce - Szymon Kucharski - Kadra Okręgu 2 WKS Śrem

3 miejsce - Bartosz Korban - Okręg PZW w Poznaniu

Kategoria Seniorzy:

1 miejsce - Szymon Ciesielski - Traper Siedlce

2 miejsce - Jakub Derlaga - Kadra Okręgu 2 - WKS ŚREM

3 miejsce - Bartłomiej Sobolewski - Traper Siedlce

Kategoria Drużynowa:

1 miejsce - Kadra WKS Śrem

2 miejsce - Traper Siedlce

3 miejsce - Team Sensas

Ogromne podziękowania dla organizatorów Koło PZW nr 21 w Wołominie pod przewodnictwem Wojciech Kamińskiego, który włożył w przygotowanie zawodów całe swoje serce i siłę w koordynację pracy

oraz Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie za pomoc merytoryczna przy dzieleniu się swoim doświadczeniem w przygotowywaniu zawodów.

Organizatorzy podjęli się tego wyzwania, stawiając wysoko poprzeczkę dla kolejnych planowanych zawodów GPP w tym i nie tylko sezonie dziękując wszystkim obecnym za wspólne spędzenie czasu nad wodą 🎣

Sponsor: ROBINSON EUROPE ProKarm

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW