Feederowe Mistrzostwa Świata 2024 - Relacja

13 Feederowe Mistrzostwa Świata Narodów w miejscowości Merida w Hiszpanii na rzece Gwadiana przeszły do historii.

Odbywały się one w dniach 04-05 maja 2024.

Nasza reprezentacja wystartowała w składzie:

- Marcin Kurzepa

- Marcin Kostera

- Kamil Kwocz

- Remigiusz Zielonka

- Janusz Lange

- Sebastian Łoś

Nasi Zawodnicy rywalizowali pod okiem Trenera - Janusza Żaka oraz II Trenera - Tomasza Drewniaka. Kierownikiem drużyny był Bartłomiej Kamiński, zaś pomoc techniczną zapewniali Marcin Cyrocki oraz Bartłomiej Kacprzak

Trening odbywał się od poniedziałku do piątku gdzie przez większość czasu pogoda była się w pochmurna i wietrzna. Dopiero piątkowy trening był zbliżony do pogody jaka panowała na zawodach. Istotną rzeczą było dopasowanie odpowiedniego koloru mieszanki jaką osiągnięto na treningach. Przy pochmurnej pogodzie dobrze sprawdzała się zanęta jasna jednak przy słonecznej pogodzie w ostatni dzień treningu oraz podczas zawodów najlepszą mieszanką była proporcja 1:1 jasna z czarną. Zanęta nie grała roli oprócz koloru. Liczyła się ilość podawanego białego robaka, dendrobeny oraz dystans łowienia w zależności od sektorów.  W sektorach a i b trzeba było obierać dystanse około 30-35 m jako linia Dalsza i około 15 metr jako linia bliższa. Dalsza linia służyła głównie do odławiania karasi chociaż w trakcie zawodów też trafiały się karpie z opadu.  W najbliższej linii nie było dużych ilości karasi, pojawiały się pojedyncze karpie. A i B były sektorami których dno opadało dlatego karasie nie chciały podchodzić pod brzeg jak pozostałych sektorach.  Sektory C, D i E miały płaskie dno za kamieniami. Od około 10 metra był już w miarę płasko także im dłużej zawody trwały tym te karasie potrafiły podchodzić bliżej brzegu najlepsze wyniki osiągali ci zawodnicy którzy potrafili je przeciągnąć blisko brzegu i skutecznie odławiać na tych sektorach wyniki na zawodach fascynowało około 40 kg. Odnośnie nęcenia było bardzo skromny na początek na każdą linie nęciło się średnimi koszykami 4 oczkowymi także bardzo bardzo oszczędnie.

Nasi reprezentanci po dwóch turach zawodów zajęli następujące miejsca (na 114 uczestników):

Kamil Kwocz - 18, Remigiusz Zielonka - 22, Marcin Kostera - 52, Marcin Kurzepa - 64, Sebastian Łoś - 99 (7 miejsce w II turze), Janusz Lange - 106 (13 miejsce w I turze)

Polska Reprezentacja zajęła 9 miejsce na 21 drużyn.

WYNIKI FEEDEROWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA 2024 (w języku angielskim)

Sponsor reprezentacji: MOONFIN.PL